Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


pl:compatible_cards

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
pl:compatible_cards [2009/08/21 08:28]
xavery small errors in wiki links
pl:compatible_cards [2009/08/21 08:42] (aktualna)
xavery wiki links
Linia 9: Linia 9:
 Znalezienie odpowiedzi na te pytania wymaga też współpracy z Twojej strony.  Nie jest to tak proste, jak zgłoszenie swojej wątpliwości na [[http://forum.aircrack-ng.org/|forum]] i czekanie na odpowiedź.  Jeśli nie odrobisz swojej pracy domowej, nie zostanie Ci zaoferowana żadna pomoc. Z drugiej strony, jeśli odrobiłeś ją poprawnie, ludzie bardzo chętnie Ci pomogą. Znalezienie odpowiedzi na te pytania wymaga też współpracy z Twojej strony.  Nie jest to tak proste, jak zgłoszenie swojej wątpliwości na [[http://forum.aircrack-ng.org/|forum]] i czekanie na odpowiedź.  Jeśli nie odrobisz swojej pracy domowej, nie zostanie Ci zaoferowana żadna pomoc. Z drugiej strony, jeśli odrobiłeś ją poprawnie, ludzie bardzo chętnie Ci pomogą.
  
-Jeśli dopiero planujesz kupno karty bezprzewodowej, najłatwiej po prostu wybrać jedną z [[pl:compatibility_drivers#which_is_the_best_card_to_buy|listy kompatybilnych kart]].  Jeśli wiesz już, jaką zamierzasz kupić (bądź już jakąś masz) to możesz użyć tego poradnika aby dowiedzieć się, czy jest ona kompatybilna.+Jeśli dopiero planujesz kupno karty bezprzewodowej, najłatwiej po prostu wybrać jedną z [[pl:compatibility_drivers#jaka_karte_najlepiej_jest_kupic|listy kompatybilnych kart]].  Jeśli wiesz już, jaką zamierzasz kupić (bądź już jakąś masz) to możesz użyć tego poradnika aby dowiedzieć się, czy jest ona kompatybilna.
  
-Inna sprawa jest taka, że istnieje bardzo wiele kart, których jeszcze nie ma na [[pl:compatibility_drivers#which_is_the_best_card_to_buy|liście kompatybilnych]].  Jeśli udało Ci się uruchomić aircrack'a jakąś kartą, proszę, abyś umieścił odpowiedniego posta na [[http://forum.aircrack-ng.org/|forum]].  Jest to jedyny sposób w jaki możemy powiększać tą listę.  W swoim poście umieść informację o producencie, modelu, wersji karty (jeśli takowa istnieje - bardzo ważne szczególnie przy kartach firmy Linksys), chipset karty oraz użytych sterownikach.+Inna sprawa jest taka, że istnieje bardzo wiele kart, których jeszcze nie ma na [[pl:compatibility_drivers#jaka_karte_najlepiej_jest_kupic|liście kompatybilnych]].  Jeśli udało Ci się uruchomić aircrack'a jakąś kartą, proszę, abyś umieścił odpowiedniego posta na [[http://forum.aircrack-ng.org/|forum]].  Jest to jedyny sposób w jaki możemy powiększać tą listę.  W swoim poście umieść informację o producencie, modelu, wersji karty (jeśli takowa istnieje - bardzo ważne szczególnie przy kartach firmy Linksys), chipset karty oraz użytych sterownikach.
  
 Zajmijmy się jednak naszym zadaniem. Kroki w celu jego wykonania będą następujące : Zajmijmy się jednak naszym zadaniem. Kroki w celu jego wykonania będą następujące :
Linia 46: Linia 46:
 ===== Odkrycie chipsetu karty ===== ===== Odkrycie chipsetu karty =====
  
-Jest to najtrudniejsza część poradnika.  Powiem z miejsca, że - aby osiągnąć sukces - tutaj musisz się naprawdę postarać.  Jeśli Twoja karta znajduje się na [[pl:compatibility_drivers#which_is_the_best_card_to_buy|liście kompatybilnych kart]], to już wszystko wiesz i tą sekcję możesz pominąć.+Jest to najtrudniejsza część poradnika.  Powiem z miejsca, że - aby osiągnąć sukces - tutaj musisz się naprawdę postarać.  Jeśli Twoja karta znajduje się na [[pl:compatibility_drivers#jaka_karte_najlepiej_jest_kupic|liście kompatybilnych kart]], to już wszystko wiesz i tą sekcję możesz pominąć.
  
 Jeśli jednak tak nie jest, musisz dojść do tego, jaki chipset znajduje się w Twojej karcie. Można to osiągnąć na kilka różnych sposobów : Jeśli jednak tak nie jest, musisz dojść do tego, jaki chipset znajduje się w Twojej karcie. Można to osiągnąć na kilka różnych sposobów :
Linia 92: Linia 92:
 ===== Zweryfikowanie możliwości chipsetu ===== ===== Zweryfikowanie możliwości chipsetu =====
  
-Używając [[pl:compatibility_drivers#compatibility|sekcji kompatybilności]] dowiedz się, jakie możliwości daje Ci dany chipset na Twoim systemie operacyjnym.+Używając [[pl:compatibility_drivers#lista_kompatybilnych_kart|sekcji kompatybilności]] dowiedz się, jakie możliwości daje Ci dany chipset na Twoim systemie operacyjnym.
  
 Jeśli wszystko pasuje do Twoich wymagań, to świetnie. Jeśli nie, rozważ użycie innego systemu operacyjnego bądź karty bezprzewodowej. Jeśli wszystko pasuje do Twoich wymagań, to świetnie. Jeśli nie, rozważ użycie innego systemu operacyjnego bądź karty bezprzewodowej.
Linia 102: Linia 102:
 ===== Określenie potrzebnych sterowników i ewentualnych modyfikacji ===== ===== Określenie potrzebnych sterowników i ewentualnych modyfikacji =====
  
-Używając [[pl:compatibility_drivers#drivers|sekcji sterowników]] możesz teraz określić sterowniki potrzebne do obsługi Twojego chipsetu na wybranym przez Ciebie systemie operacyjnym. Strona ta zawiera odnośniki do wszelkich potrzebnych zasobów internetowych.+Używając [[pl:compatibility_drivers#okreslenie_sterownika|sekcji sterowników]] możesz teraz określić sterowniki potrzebne do obsługi Twojego chipsetu na wybranym przez Ciebie systemie operacyjnym. Strona ta zawiera odnośniki do wszelkich potrzebnych zasobów internetowych.
  
 Na Linuksie z reguły potrzebne będzie "załatanie" sterowników w celu pozyskania zaawansowanych możliwości, takich jak packet injection i tryb monitorowania. Większość łatek można znaleźć [[http://patches.aircrack-ng.org/|tutaj]].  Pamiętaj, że będziesz potrzebować nagłówków jądra, podstawowych narzędzi developerskich oraz w paru przypadkach źródeł jądra. Na Linuksie z reguły potrzebne będzie "załatanie" sterowników w celu pozyskania zaawansowanych możliwości, takich jak packet injection i tryb monitorowania. Większość łatek można znaleźć [[http://patches.aircrack-ng.org/|tutaj]].  Pamiętaj, że będziesz potrzebować nagłówków jądra, podstawowych narzędzi developerskich oraz w paru przypadkach źródeł jądra.
Linia 112: Linia 112:
 ===== Wybór karty ===== ===== Wybór karty =====
  
-Jeśli wiesz, których cech chipsetu potrzebujesz, możesz użyć [[pl:compatibility_drivers#which_is_the_best_card_to_buy|listy kompatybilnych kart]] aby znaleźć kartę, która używa właśnie tego chipsetu.+Jeśli wiesz, których cech chipsetu potrzebujesz, możesz użyć [[pl:compatibility_drivers#jaka_karte_najlepiej_jest_kupic|listy kompatybilnych kart]] aby znaleźć kartę, która używa właśnie tego chipsetu.
  
 Na liście tej możesz też znaleźć informacje, które pozwolą Ci na określenie, czy karta, którą masz na oku, będzie umożliwiała przeprowadzenie takich operacji, których potrzebujesz. Na liście tej możesz też znaleźć informacje, które pozwolą Ci na określenie, czy karta, którą masz na oku, będzie umożliwiała przeprowadzenie takich operacji, których potrzebujesz.
pl/compatible_cards.txt · ostatnio zmienione: 2009/08/21 08:42 przez xavery